Центр «Нова Європа» провів дискусію «Харківський вимір євроінтеграції», яка, на мою думку, була вдалою через представленість серед спікерів та учасників різних груп та позицій- від оптимістичних до критичних.
Посол Латвії в Україні Juris Poikāns поділився досвідом євроінтеграції Латвії та відверто висвітлив виклики, що стоятимуть і перед нашою економікою та суспільством (чим підкорив студентську молодь). Андрей Колос надав доволі переконливі цифри щодо сертифікації продукції харківських виробників в ЄС та кон’юнктури товарообігу та інвестицій. Дмитро Булах намагався показати, що більшість ризиків ми, нажаль, вже зазнали в період з 2014 року, що має підштовхнути рухатись країну та регіонтв напрямку ЄС з набагато меншими ваганнями.
Імплементація Угода про асоціацію з ЄС вимагатиме серйозного рівня відповідальності щодо реформування України на користь європейськості. За великим рахунком, питання євроінтеграції не є самоціллю, це питання поліпшення життя всередині країни. А якщо так, то тут мають бути зацікавлені всі громадяни, незалежно від політичних поглядів.
Цій аналітичній записці уже майже рік. Деякі рекомендації можуть виглядати застарілими. Втім, головний плюс, на мою думку, це контекстуалізація політики ЄС щодо розвитку правової держави в Україні (реформування правоохоронних та судових органів) із схожим досвідом ЄС по відношенню до Румунії та Болгарії напередодні та після їхнього вступу до Євросоюзу.
Минулого літа я був у Кракові всього 1,5 дні. Встиг піднятися до замку Вавель, відвідати free Krakow Tour, познайомитися з канадійкою, панамчанкою, чилійкою та бельгійцем, з"їсти з ними хорошого польського ланчу, а ще забути парасольку і майже запізнитися на автобус до Варшави, з якої у мене був літак далі в Європи. Але alles hat geklappt (все спрацювало), як кажуть німці :-) Хоча бажання побути там довше і продуктивніше мене не покидало.
Далекого березня 2013 я мав життєву дилему і вирішив повертатися... Повернувся на кілька тижнів раніше з навчання на магістратурі в Німеччині, щоб взяти участь у пілотному Vol.1 Школи EU Study Days in Ukraine. Зараз, коли за 5 років відбулося вже 15+ сесій по всій країні, а мережа випускників складає 700+ яскравих особистостей, час від часу з трепетом згадую ту дилему весни 2013: насолодитися Deutschland and Western Europe (бо мав оплачене житло до кінця березня), або ж чкурнити назад у "невідоме" до своїх рідних неспаханих українських полей та ще й навчитися чомусь новому. Ні тоді, ні зараз ні на йоту не шкодую. А тепер ще й горжуся, що разом із Anastasiia Ianovytska, Maria Karpyshyn, Yuliya Hudoshnyk, Illia Gavrylenko та багатьма іншими зірочками носимо почесне звання ветеранів першого набору EU Study Days in Ukraine ever :-)
Якщо ви думаєте, що найочікуванішою подією в університеті в розпал навчального дня є відміна пари? — Ви помиляєтесь.
13 березня такою подією дня стала розважально-інформаційна гра брейн-ринг від представництва ЄС в Україні. Гра відбулась в Харківському національному університеті ім. С. Кузнеця й стосувалась європейської тематики.
13 березня такою подією дня стала розважально-інформаційна гра брейн-ринг від представництва ЄС в Україні. Гра відбулась в Харківському національному університеті ім. С. Кузнеця й стосувалась європейської тематики.