Євроклубці з "Сучасника" створюють... ескізи пам'ятників
Частину літніх канікул євроклубівці гімназії 12 м.Кам'янського присвятили реалізації краєзнавчого проєкту, який став можливим за підтримки ГО "CRISP" з Берліна. Та подискутували з видатним скульптором Гарніком Хачатряном.
Саме ця громадська організація запронувала школярам за допомогою інноваційної методики Memory Wolk дослідити місця пам'яті у своєму місті та порівняти, як до збереження історичної пам'ятті ставляться в європейських країнах. Участь в проєкті допомогла євроклубівцям по-новому поглянути на місцеві пам'ятники.
Євроклубівці зустрілися з відомим скульптором, почесним громадянином Кам'янського Гарніком Хачатряном і навіть подискутували про те, якими мають бути скульптури у місті.
А ще - спробували створити проєкти власних памятників, які б прикрасили наше місто. Зокрема, діти представили проєкти пам'ятника родині, скульптуру, присвячену музиці у вигляді рояля, пам'ятник переможцям у вигляду кубку - діти вважають, що треба ставитись до життя як переможці, памятник учасникам Революції Гідності, а також - ще один пам'ятник Тарасові Шевченку у Кам'янському (до речі, у Камянському вже є пам'ятник Кобзареві саме авторства Г.Хачатряна). А як треба ставитись до пам'ятників епохи тоталитаризму? У дискусії на цю тему думки відомого скульптора Гарніка Хачатряна та євроклубівців розійшлися: чи треба ці скульптури зберігати? чи використовувати досвід Європи та створювати окремі музеї пам'ятників тоталитаризму?
Ви як гадаєте?
Гарнік Хачатрян зазначив, що такі зустрічі з молоддю є дуже корисними, надихають його як митця на нові авторські роботи.
І це означає, що у нашому місті та Україні загалом буде більше цікавих мистецьких проєктів.
Саме такі проєкти допомагають навчитися співпрацювати, розуміти виклики сучасності та краще розуміти один одного, не зважаючи ні на що!