Як в Харкові Посли Європейської молоді та учасники міжнародних проектів розповідають про молодіжну мобільність у форматі живої бібліотеки
Так, на 3 години простір культурного центру Харкова Гілель перетворився на місце приємного та неформального спілкування з людьми, які вже взяли участь в найрізноманітніших міжнародних програмах, проектах та обмінах. Подія мала Назву "Жива бібліотека: Міжнародна Мобільність"
Про формат живої бібліотеки
Жива бібліотека працює за принципом схожим до звичайної бібліотеки. Кожен зацікавлений може прийти та "прочитати" цікаву для нього "живу книгу".
В Живій Бібліотеці “живими книгами” виступають люди, а "читачами" — відвідувачі, відкриті до активного спілкування та готові подивитись на звичайні речі під іншим (новим) кутом. Тут під "читанням" мається на увазі - спілкування. Кожен "читач" мав по півгодини часу на те, щоб послухати розповідь самостійно вибраних "живих книг" та поставити питання.
Сесії читання з усіма запрошеними "живими книгами" відбуваються паралельно.
Важливим правилом формату “жива бібліотека” є умова - читацьких сесій завжди менше ніж запрошених "живих книг". Така умовність мотивує "читачів" розставляти пріоритети та розуміти що зі всіма "живими книгами" вони не встигнуть поспілкуватись. Це вчить розуміти з ким та чому вони хочуть поспілкуватись, це дозволяє поглибити знання чи інтерес у важливій темі для читачів або ж навпаки знайти в собі сміливість та бажання відкрити для себе цілковито нову "живу книгу", людину з якою у реальності б нізащо не насмілився поговорити.
Про що розмовляли з "живими книгами"
Цього разу на заході налічувалось три читацькі сесії та одинадцять "живих книг":
- EVS-волонтерка (довгоcтроковий EVS в Естонії). Катя поділилась власним досвідом річного волонтерства в Естонії та враженнями від участі в програмі «Au Pair» в Норвегії, де прожила 2 роки.
- Мандрівник і засновник тревел-медіа Тарас розповідав про ресурси для пошуку лоукост квитків та можливостей, бо сам вже відвідав 47 країн. Після чого заснував тревел- медіа «Честный Трип» та ресурс по неформальній освіті - Неформальное «О»
- Про усамітнену та пригодницьку мандрівку Іспанією розповів Сергій, в ролі живої книги "Пілігрим Ель Каміно де Сантьяго".
- Світлана, в ролі Нескандального ревізора неформальної освіти, розповіла про впровадження Маніфесту хорошого курсу в Харкові. Та про розвиток порталу в безперервне навчання СуХаРі й його роль для молоді Харкова.
- Лоліта, як координатор молодіжних поїздок в Ізрайль, розповіла як безкоштовно потрапити в Ізраїль? та чому варто навчитись та подивитись в цій країні.
- Учасник програми AIESEC Джеймс родом з Індонезії розповів про сталий розвиток та основні принципи Zero waste а також поділився враженнями від його участі в обмінному проекті.
- Віктор як книга "БУРні можливості та волонтерство" розповів про участь в проектах національної мобільності та міжнародної в рамках обміну Erasmus + в Іспанії. Віктор любить та насолоджується життям і звісно використовує цікаві для нього молодіжні можливості. На живій бібліотеці він розповів наскільки реально та комфортно людині з інвалідністю брати участь в різних тренінгах та проектах.
Три живі книги були поєднані тематикою "Посол Європейської молоді"
- Денис, Ірина та Ліза розповідали персональні історії участі в проекті EU Neighbours Young European Ambassadors, але кожен мав що додати персонального. Так, Денис концентрувався на поїздці в Брюссель за 91 грн., Ліза розповіла про програми які кращі за "Work & Travel" , а Ірина про можливості для молоді з фахом юриспруденція.
Перерва Євроквіз та презентація Eurodesk
В перервах між сесіями спілкування відвідувачі Живої бібліотеки:
- зіграли в онлайн гру квіз, який створений за аналогом до Євровікторини. Переможець отримав жовту кепку з емблемою ЄС.
- дізнались про платформу Eurodesk — молодіжна інформаційна мережа, офіційно визнана як організація підтримки Еrasmus+.
- отримали інфоброшури з Eurodesk, EU Neighbours про ключові події в партнерстві Україна ЄС та гайдлайн "Як обрати навчальний курс?".
- відпочивали, знайомились між собою за кавою/чаєм та печивом й ділились враженнями від прочитаних "живих книг" .
Дискусія з Послами Європейської молоді
По закінченню 3-ї сесії відбулась підсумовуюча дискусія з Послами Європейської молоді Денисом, Лізою та Іриною. Модератором дискусії була я — Людмила Нікітіна — організаторка Живої бібліотеки й учасниця проекту Посли Європейської молоді в 2018 — 2019 роках.
Відвідувачі дізнались:
Проект «Young European Ambassadors» (Посли Європейської молоді) є частиною мережі Young European Neighbours' network, яка реалізується проектом Країн Східного партнерства ЄС.
Місія Послів Європейської молоді комунікувати з молоддю Європейського Союзу та країн Східного Партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна), обмінюватись досвідом, обговорювати питання, які стосуються молоді, ділитися передовим досвідом і працювати разом для кращого майбутнього.
Проект реалізується третій рік поспіль з 2016 року. Понад 350 молодих людей з Країн ЄС та Східного партнерства уже є послами Європейської молоді.
Амбасадорами можуть стати активні, заряджені ентузіазмом молоді люди віком 16-25 років, які вільно спілкуються англійською мовою з країн Європейського Союзу й країн Східного партнерства. Окрім, основних умов кандидати на звання послів мають цікавитися питаннями й подіями в ЄС, а також партнерськими відносини між ЄС та своїми країнами.
Основні завдання, діяльність та виклики Послів Європейської молоді:
- участь в онлайн і діалогових заходах проекту,
- представництво молоді своїх країн як всередині країни, так і за її межами на зустрічах, посольських заходах, дискусіях, форумах та ін.
- обмін досвідом, обговорення питань актуальних для молоді.
- обмін найкращими практиками та співпраця разом заради кращого майбутнього своїх країн й регіону в цілому.
Посли можуть реалізовувати цікаві для них проекти, прикладами цього є Моделювання Ради СЄ яке відбулося в грудні 2018 року чи День Навколишнього середовища у Львові з висадкою дерев проведений ще влітку.
Слідкуйте за публікаціями та анонсами в соціальних мережах сторінок EU neighbours east та Human Library Kharkiv попереду багато цікавого.
Довідково
Проект "Жива бібліотека" — реалізується в Харкові вже 3й рік й вчить молодь бути відкритими та толерантними.
Бажаючі поглибити знання у сфері відносин Україна ЄС беріть участь у Євровікторині. Євровікторина — це всеукраїнська вікторина на тему Європи та Європейського Союзу з 5 тематичних напрямків. Відповідай на запитання та отримуй цінні призи.
Приєднатись до челенджу #10yearchallenge #EaP10 та згадати важливі події у відносинах Україна ЄС до Святкування 10-річчя Eastern Partnership! Може кожен.
Eurodesk - це міжнародна некомерційна асоціація, яка є одним із найповніших та найдоступніших джерел безкоштовної інформації для молоді про можливості міжнародної мобільності в навчанні.