Дуальна освіта є запорукою успіху на ринку праці - «День кар’єри ЄС» у Кропивницькому
Впровадження європейських стандартів в освітніх закладах України сприяє підвищенню конкурентоспроможності випускників на ринку праці. Про це йшлося під час «Дня кар’єри ЄС» у Кропивницькому 12 травня.
Директор департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації Ельза Лещенко розповіла про розвиток професійно-технічної та вищої освіти у регіоні з урахуванням європейського досвіду. Зокрема, навчальні заклади долучаються до дуальної форми навчання. Університети області співпрацюють з європейськими вишами з Франції, Польщі, Литви тощо.
Ректор Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті Сергій Дубровський поділився досвідом впровадження європейських стандартів та, зокрема, дуальної освіти. Заклад є одним з ініціаторів такої системи освіти в Україні, і кожен студент цього університету може з третього курсу, за бажанням, обрати дуальну форму навчання. Таким чином, студент отримує професійний досвід і разом з дипломом бакалавра вже має 2 роки офіційного стажу роботи за фахом. Також у виші студенти 3-4 курсу самі обирають потрібні дисципліни.
Проректор із наукової роботи та міжнародних зв’язків Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка Сергій Михида підкреслив, що виш є учасником програм Еразмус+, зокрема, бере участь у програмах академічної мобільності та подвійних дипломів з університетами Польщі. Він також поінформував, що в університеті діють освітні програми для випускників технікумів і коледжів. На його думку, важливим кроком для підготовки молодих фахівців є їх професійне зростання.
Менеджер проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні» Денис Черніков зазначив, що новий цикл програм Еразмус до 2027 року надає широкі можливості для України. Він порадив звертати увагу на програми обміну для молоді, програми мобільності в сфері професійної освіти та в сфері підприємництва.
Віцепрезидентка Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Людмила Солонар зазначила, що на тлі пандемії та карантину роботодавці значно збільшили кількість вакансій, де передбачена віддалена робота. При цьому перевагу серед пошукувачів отримує молодь, бо вона швидше адаптується до змін. На сьогодні змінюються і запити претендентів на вакансії: студенти вже з першого курсу шукають постійну роботу, а не підробіток, як раніше. Запорукою кар’єрного успіху, на думку Л.Солонар, є наявність м’яких навичок, зокрема, комунікабельність, вміння налагоджувати зв’язки, активність та креативність.
Начальник управління комунікацій з громадськістю та інформаційної політики Кіровоградської ОДА Віталій Останній висловив переконання, що євроінтеграція – це перш за все, зміна світогляду, яка відбувається шляхом проведення інформаційних кампаній для громадян. Також він відзначив, що європейські цінності є запорукою добробуту суспільства і вони мають бути в основі всіх змін, процесів реформування.
Академічний директор мовного центру Giraffe Club Дар’я Сохацька розповіла про досвід створення приватного навчального закладу. За її словами, важливо було організувати не просто мовну школу, а відповідне мовне середовище, де заняття ведуться для усіх вікових категорій за міжнародними стандартами.
Довідка: «День Кар’єри ЄС» реалізується в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Захід відбувається щорічно у більше ніж 15 містах України протягом останніх п’яти років. День Кар’єри ЄС - це серія публічних заходів, де представники Мереж ЄС та всі активні та зацікавлені громадяни діляться думками, власним досвідом щодо впровадження стандартів та практик ЄС в Україні, участі у програмах ЄС для розвитку нових бізнесових та освітніх можливостей, обговорюють тренди на ринку праці, зокрема, щодо знань та навичок, які потрібні молодій людині для успішної кар’єри.
Під час заходу гості дізнаються про поширення принципів та підходів Європейського Союзу у сферах молодіжної зайнятості, навчання протягом життя, а також - пріоритети соціального та економічного розвитку ЄС; про кращі практики взаємодії вищих навчальних закладів із роботодавцями для прогнозування потреб у знань і навичках; обговорюють сучасні тенденції на ринку праці та ті знання і навички, яких очікують роботодавці від майбутніх працівників; тренінги допомагають учасникам розвинути soft skills, наприклад, навички комунікації, співробітництва, самопрезентації та пошуку роботи, емоційного інтелекту тощо.
«День кар’єри ЄС» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні.