Новини

Як потрапити на навчання в університети Європи - «Дні кар’єри ЄС» в Умані

  четвер, 29 квітня 2021 0

Досвід навчання в університетах Європи є неоціненним для розвитку кар’єри, про це йшлося під час «Днів кар’єри ЄС», що відбулися 28-29 квітня в Умані за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

Ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олександр Безлюдний підкреслив важливість співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні для розвитку освітнього процесу. За словами ректора, університет активно долучається до освітніх програм ЄС.

Заступниця міністра молоді та спорту України Марина Попатенко зазначила, що Україна слідує принципам ЄС в молодіжній галузі і зосередилась на нових підходах до молодіжної політики. Зокрема, серед пріоритетів розвитку вона виокремила навички протягом життя, розвиток компетентності молоді, медіаграмотність, лідерство, виховання толерантності тощо.

Міський голова Умані Ірина Плетньова наголосила на важливості проведення таких заходів як «Дні кар’єри ЄС», які дозволяють молоді краще розуміти власні перспективи, сприяють комунікації між студентами, викладачами та роботодавцями.

Менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков зосередився на важливості розвитку мовної компетенції, яка формує позитивне ставлення до культури різноманіття, сприяє навичкам комунікації та кар’єрному зростанню. Він нагадав, що в ЄС є 24 офіційні мови, а в європейських школах учні вивчають принаймні три мови. Також експерт підкреслив, що згідно з Угодою про асоціацію, Україна має імплементувати близько 350 актів права ЄС у національне законодавство і це колосальний обсяг роботи, в тому числі для перекладачів.

Менеджерка Національного офісу «Еразмус+» в Україні Катерина Жданова розповіла, якими можливостями можуть скористатися студенти з України для навчання та стажування в країнах ЄС. Зокрема, у 2021-2027 роках діє програма Еразмус зі збільшеним обсягом фінансування, згідно з якою, українські студенти можуть потрапити на програми обміну та на курс навчання в європейському університеті. Програми обміну передбачають від 3 до 12 місяців перебування студентів в європейських країнах – це стосується як навчання, так і виробничої практики. Програми покривають перебування в країні, транспортні витрати, кошти на облаштування та ін. Експертка порадила студентам вивчати, до яких програм Еразмус долучений їх університет, та брати участь у конкурсах, щоб потрапити на навчання та стажування.    

Студентка факультету іноземних мов Аліна Довгопола поділилась досвідом навчання в Європі. За її словами, в європейських університетах студент має свободу вибору предметів, навчання відбувається не за підручниками, а на онлайн-платформах, що значно зручніше, а відносини з викладачами є на рівних, як з колегами. На її переконання, Україні треба запозичувати нові стандарти вищої освіти, використовувати нові методики навчання.

Студент факультету іноземних мов Володимир Ревнюк зазначив, що за 4 роки навчання в Європі він значно розвинув навички комунікації, опанував англійську на рівні, достатньому для спілкування на професійні теми. Також він зазначив, що спілкування в інтернаціональному середовищі навчає толерантності на практиці.

«Студентське життя за кордоном дає унікальний досвід, за нього варто поборотися», - радить Володимир.

Завідувачка кафедри англійської мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Алла Гембарук розповіла про нову методику навчання англійської мови, яка запроваджена вже у багатьох вітчизняних університетах, в тому числі в УДПУ. Інтерактивна модель навчання сприяє підвищенню якості освітнього процесу, розвитку ключових компетенцій у студентів, зазначила викладачка.

Засновник і керівник мовної школи I Speak Олександр Слободяник наголосив, що креативність та інноваційність у навчанні перегукуються з гнучкістю у навчанні, це, зокрема, позначилося на форматі занять під час карантину. Він також висловив переконання, що навички софт скілз, професійний розвиток є важливим не лише для студентів, але й для викладачів. Потрібна колоборація, співпраця між студентами та викладачами.  

Студентка факультету іноземних мов, вчителька англійської мови в навчально-виховному комплексі «Уманська міська гімназія - школа естетичного виховання» Ольга Жупаник розповіла, що в європейських університетах студенти є більш автономними, займаються самонавчанням, втручання викладачів мінімальне. В Європі в освітньому процесі багато уваги приділяється онлайн-платформам, новим методикам, які потрібно впроваджувати і в Україні.  

Довідка: «День кар’єри ЄС» реалізується в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні» за ініціативи Представництва ЄС в Україні. Захід відбувається щорічно у більше ніж 15 містах України протягом останніх п’яти років. «День кар’єри ЄС» - це серія публічних заходів, де представники Мереж ЄС та всі активні та зацікавлені громадяни можуть поділитися думками, власним досвідом щодо впровадження стандартів та практик ЄС в Україні, участі у програмах ЄС для розвитку нових бізнесових та освітніх можливостей, обговорювати тренди на ринку праці, зокрема щодо знань та навичок, які потрібні молодій людині, щоб зробити успішну кар’єру.

Проєкт виконується громадськими організаціями «Фундація «Відкрите суспільство» та «Молодіжна Альтернатива». Додаткова інформація: http://euroquiz.org.ua.

Інші новини
  22.04.2021 0
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в онлайн-заході «Дні кар’єри ЄС», що відбудеться в Умані 28-29 квітня 2021 року. Співорганізаторами події є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.
  21.04.2021 0
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в онлайн-заході «День кар’єри ЄС», що відбудеться в Бердянську 27-28 квітня 2021 року. Співорганізаторами події є ГО «Пролісок-Бердянськ», Бердянський державний педагогічний університет та Бердянський університет менеджменту і бізнесу.
  21.04.2021 0
Сучасні європейські програми академічної мобільності та подвійних дипломів надають переваги при побудові кар’єри, особливо в економічних спеціальностях. Про це йшлося під час онлайн-дискусії в рамках «Дня кар’єри ЄС», організованому з Одеси 20 квітня.
© 2015—2024 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.