Цікаві факти про ЄС та відносини з Україною
1 листопада – особливий день: це дата заснування Євросоюзу, адже у 1993 році набув чинності Маастрихтський договір. Отже, ТОП цікавих фактів про ЄС та відносини з Україною.
1 листопада – особливий день: це дата заснування Євросоюзу, адже у 1993 році набув чинності Маастрихтський договір. Отже, ТОП цікавих фактів про ЄС та відносини з Україною:
Маастрихтський договір - це «Договір про Європейський Союз», а не «Договір про заснування Європейського Союзу», він є одним із етапів еволюційного процесу євроінтеграції.
Цей договір має, серед іншого, глави про освіту, культуру, охорону здоров’я, захист споживачів, що сприяє функціонуванню єдиного ринку ЄС.
Ціль договору – ще тісніший союз народів Європи.
Громадянство ЄС не замінює національне, а доповнює, надає ще більше прав: голосувати та балотуватися на виборах до європейських інституцій, подавати петиції до Європарламенту, звертатись до інших інституцій Євросоюзу та ін.
Європейський Союз не є міжнародною організацією чи державою, це об’єднання європейських держав, На сьогодні їх 27.
Шенгенська зона охоплює 22 країни ЄС, водночас, її правила діють на території 4 країн, що не є членами Європейського Союзу.
До Єврозони входять держави, на території яких євро діє як єдина валюта.
ЄС має Нобелівську премію миру.
Представництво ЄС в Україні з’явилось у 1993 році.
Україна – один з найбільших бенефіціарів програми «Еразмус+» серед країн Східного партнерства.
ЄС надав країнам Східного партнерства близько 1 млрд євро на боротьбу з COVID-19.
Україну запросили як спостерігача долучитися до Комітету з питань безпеки здоров’я ЄС, щоб отримати інформацію про передовий досвід у подоланні загроз.
З початку дії безвізового режиму українці здійснили понад 50 млн поїздок до країн ЄС.
З 2014 року Євросоюз виділив близько 15 млрд євро на підтримку реформ в Україні.