Під гаслом "Не боятися змін і бути щасливими!" відбувся День кар’єри ЄС у Полтаві
Масштабним, цікавим, яскравим, позитивним - таким виявився масовий захід для студентської молоді «День кар’єри ЄС», що відбувся у Полтавському університеті економіки і торгівлі 10 квітня.
Університет економіки і торгівлі за сприяння Представництва Європейського Союзу в Україні став організатором заходу за участі вищої освіти, бізнесу, влади, громадського сектора, міжнародних організацій.
Зібрання подібного формату проходило у Полтаві вперше. Головне завдання організаторів – донести до молоді інформацію про можливості професійного і кар’єрного зростання у контексті європейської інтеграції України, надати професійні поради стосовно навчання та стажування за кордоном, роботи у вітчизняних компаніях та місцевих представництвах зарубіжних фірм, консультації з написання резюме, проходження співбесід, працевлаштування, пошуку вакансій тощо.
– Проводимо у себе в університеті бізнес-форуми для студентів і випускників, де наші колишні вихованці розповідають про свої історії успіху, а нинішня молодь з цікавістю слухає, – сказав на відкритті заходу господар, ректор ПУЕТ, професор Олексій Нестуля.
– Але такі форуми відбувалися окремо від Днів кар’єри. Сьогодні ж завдяки оголошенню конкурсу на проведення Дня кар’єри ЄС, ініціативі нашої випускниці, директора обласного центру зайнятості Катерини Клавдієвої, ми об’єднали інтереси всіх вищих навчальних закладів і компаній. Це проект, який об’єднує. Навчальні заклади повинні демонструвати готовність готувати фахівців, які затребувані на ринку праці і задовольняють потреби роботодавців.
– Ви – покоління, виховане на гаджетах, – звернулася до молодіжної аудиторії Катерина Клавдієва.
– У нашого покоління замість гаджета була бабуся, яка розповідала казки. Приміром, про братів, яким батько запропонував розломити віник по прутиках і вони з легкістю це зробили. Зате усі прутики вкупі зломити неможливо. Тож поки ми разом, тримаємось одне одного, ми сильні і непереможні. Чому нас навчає ЄС – об’єднанню влади, громад, науки, бізнесу і молоді з її ідеями. Чому ректори, поважні досвідчені люди, створюють студентське самоврядування: тому що хочуть почути думки, пропозиції, ідеї молоді. Тож ми зібралися, щоб показати, кого будемо готувати, як будуватимемо нашу державу і якою бачитимемо її в майбутньому.
Студентів привітали експерт проекту «Інформаційна підтримка молодіжних мереж ЄС в Україні» Марія Пашкова, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко, представники освіти та бізнесу. Головний меседж – створити середовище для розвитку і розкриття потенціалу кожної молодої людини.
У рамках Дня кар’єри ЄС відбулося чимало заходів. Зокрема працював ярмарок вакансій, де понад 30 роботодавців – представники державних установ, силових структур, виробничих, логістичних підприємств, закладів готельно-ресторанної сфери, туристичного бізнесу, банків, страхових компаній, спільних підприємств, представництв зарубіжних компаній тощо – розповідали про наявні вакансії для молоді, вимоги до претендентів, умови роботи, навчання та стажування.
Зацікавила молодь і тематична вікторина з розіграшем призів.
На ярмарку вакансій діяла локація Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості. Фахівці надавали консультації з питань профорієнтації, інформацію про наявні вакансії, проводили анкетування для шукачів роботи. Випускникам пропонували заповнити короткі кадрові анкети для того, щоб оперативно отримувати інформації про бажані вакансії.
На панельній дискусії, де одним із спікерів виступила директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, говорили про професії сучасності і майбутнього, вплив світових тенденцій на ринок праці, можливості професійного розвитку молодої людини, створення і розвитку власного бізнесу, участі в молодіжних програмах навчання тощо.
Катерина Клавдієва наголосила на тому, що інвестувати зараз потрібно у кадровий потенціал. Роботодавцям зараз важко підібрати працівників. Розповіла про можливості сайту державної служби зайнятості, де можна зареєструвати особистий кабінет, пройти профорієнтаційне тестування, яке покаже найбільш підходящі для людини сфери діяльності, знаходити актуальні вакансії, зареєструватися в електронну чергу для відвідин служби зайнятості. Дуже важливо навчатися протягом життя, розвиватися, самим будувати своє життя, не боятися змін і бути щасливими, наголосила вона.
Завершився День кар’єри ЄС тренінгами для бажаючих на теми: співбесіда на роботу твоєї мрії, створення і просування власного бізнесу та отримання стипендії на навчання за програмою Еразмус +.
Загалом захід зібрав близько тисячі учасників.